Papierový model - George Borman 1
Kód: WMC-013.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Papierový model lode Fínsky nákladný parník George Borman 1 od W.M.C Models.
História tejto lode je prakticky neznáma. Postavený vo Fínsku v roku 1912 na objednávku „Georg Borman and Company“. Je známe, že parník premával pomerne pravidelne medzi Petrohradom a Memelom (Klaipeda), prevážal cukrovinky a rôzne náklady. Parník mal dva nákladné priestory inštalované v parnom stroji s výkonom 200 k. Nekomplikovaný, ale farebný a sympatický model malého parníka, ktorý zvládne zostaviť aj mierne skúsený modelár pod dohľadom skúsenejšieho kolegu.
Stavebnica je obtiažnosť 3/5
Obsahuje 7 strán s dielmi. K dispozícii je niekolko návodných krezieb + dalšie šablóny a pomôcky k zostaveniu.
Návod NIEJE v slovenčine ani v češtine, len v ruštine a litovčine.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Video: W.M.C models
Dodatočné parametre
| Kategória: | Lode civilné |
|---|---|
| ? Výrobca: | W.M.C. Models (LT) |
| ? Ročník: | 2012 |
| ? Mierka: | 1:100 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | Ruština, Litovčina |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 7 x A4 |
| ? Epocha: | I. 1900-1925 |
| Správa: | Fínsko - Georg Borman and Company |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 365 mm |
| ? Šírka: | 70 mm |
| ? Výška: | 159 mm |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






