Papierový model - Rybárska loď Kurenas
Kód: WMC-035.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Papierový model Rybárska loď Kurenas od W.M.C Models.
Kuršvaltė je tradičné označenie pre plachetnice, ktoré rybári používali na lov v oblasti Kurskej lagúny a dolného toku rieky Nemunas. Tieto člny sa vyznačovali rôznymi veľkosťami a odlišnosťami v konštrukcii, prispôsobené špecifickým podmienkam rybolovu a druhu používaného náčinia. Najväčším typom plavidla v tejto kategórii bol "kuren" – väčšia plachetnica, ktorá umožňovala rybárom pokryť rozsiahlejšie plochy lagúny a využívala sa najmä pri väčších úlovkoch.
O modely
Tento model plachetnice typu "Kuršvaltė" z osady Nida je ideálnym doplnkom do zbierky a zachytáva exteriérové aj interiérové detaily originálneho prototypu. Hoci je zostavenie jednoduché, model je prepracovaný do najmenších detailov, takže poskytne autentický zážitok pri stavbe aj pre skúsených modelárov. Je vhodný pre všetky úrovne skúseností, ale začiatočníkom sa odporúča pracovať pod dohľadom skúsenejšieho kolegu, aby dosiahli najlepšie výsledky.
K dispozícii je niekolko návodných krezieb + dalšie šablóny a pomôcky k zostaveniu.
Návod NIE JE v slovenčine ani v češtine, len v Ruštine a litovčine.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | W.M.C. Models (LT) |
|---|---|
| ? Výrobca: | W.M.C. Models (LT) |
| ? Autor: | Denis Sinelnikov & Anton Yakunin |
| ? Ročník: | 2017 |
| ? Mierka: | 1:50 |
| ? Náročnosť: | 2 - ľahká |
| ? Jazyk: | Ruština, Litovčina |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 4 x A4 |
| ? Výkresov: | 16 |
| ? Epocha: | III. 1945-1970 |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 & 80g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 226 mm |
| ? Šírka: | 70 mm |
| ? Výška: | 202 mm |
| ? Zadelenie: | Civilné lode |
| ? Typ: | Rybárske |
| ? Hnanie: | Plachty |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

.webp)





