Papierový model - Sklápač - dumper Tatra T147 DC-5A
Kód: RW-103.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Papierová stavebnica Sklápač - dumper Tatra T147 DC-5A od špičkového výrobcu papierových modelov RipperWorks.
O predlohe:
Tatra 147 DC-5A bol špecializovaný jednostranný sklápač (dumper), odvodený od legendárneho nákladného automobilu Tatra 111, určený pre ťažkú stavebnú prevádzku a prácu v stiesnených priestoroch ako sú lomy a staveniská. Vyrábal sa v rokoch 1957 až 1961 v podniku Podpolianske strojárne (PPS) n.p. Detva.
Tatra 147 sa od základnej verzie Tatry 111 odlišovala predovšetkým extrémne skráteným rázvorom, čo jej zaručovalo lepšiu manévrovateľnosť v obmedzenom priestore. Nástavbu tvorila oceľová korba s objemom 5 m³ a nosnosťou 10 ton. Vozidlo bolo skonštruované na prevoz sypkých hmôt ako kameň, zemina a štrk.
O modeli:
Model je zložitejší, a teda je určený pre pokročilých modelárov.
.webp)
Modelárov, ktorí sú skúsenejší, poteší varianta s interiérom kabíny vodiča, či žeriavnickej búdky, pohyblivým žeriavom, alebo detailne prepracovaným podvozkom, zatáčacími prednými kolesami sklápacou kabínou, otočnou nástavbou, výsuvným ramenom žeriavu a sklopnými vzperami. Interiér, môžete podľa vlastnej úvahy vnútorné časti vynechať.
Vo vystrihovačke sú jednak farebné diely na klasickú modrú verziu a potom tiež na výstavnú červenú - pokiaľ by ste však chceli postaviť oba varianty, musíte si zaobstarať stavebnice dve (diely podvozku i korby obsahuje vystrihovačka iba raz).
Rozmer modelu v mm D/Š/V: 192/77/83
Obsahuje množstvo farebných, číslovaných dielov a je tlačený ofsetom na 8 stranách B4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša, pomocou gumového valca, pretože lepšie priľne a dokáže vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Tlač sa pri následnej práci nerozpíja a neodlupuje. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2 približne dvojnásobnej hrúbky kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne na prácu najvhodnejší.
.webp)
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelárskym kartónom 0,2/0,5 alebo 1 mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke.
Ako na značenie podlepovania u RipperWorks?* - "štvrťka" (modelárska čtvrtka) je presne hrúbky, ako je tlačený model, teda 160g/m2, a ** - kartón, v základe 1 mm z čoho je odvodené, že: |
Doplnky v balení:
Výhodou je, že súčasťou modelu je aj aršík priehľadnej fólie na „zasklenie" modelu.
Dokúpiteľné doplnky:
Jednou z hlavných výhod tohto modelu sú laserové doplnky, ktoré sú predávané samostatne a umožňujú vytvoriť ešte realistické detaily na modeli. Tieto doplnky sú presne navrhnuté a vyrobené pomocou laserového gravírovania, čím zabezpečujú dokonalú presnosť a veľmi jednoduchú montáž. (Vyrábajú sa aj na priamu objednávku podľa vašej potreby.)
Odporúčame k stavbe:
Model odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete okrem iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:
|
Zdroj foto: RipperWorks a BM-SAX s.r.o.
Text: RipperWorks, a BM-SAX s.r.o.
Video: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Ripper Works (CZ) |
| ? Autor: | MUDr. Jan Bruthans |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:32 |
| ? Náročnosť: | 5 - veľmi ťažká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | 990 |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 8 x B4 |
| ? Výkresov: | 21 |
| Správa: | ČSSR |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 192 mm |
| ? Šírka: | 77 mm |
| ? Výška: | 83 mm |
| ? Zadelenie: | Nákladné |
| ? Typ: | Sklápač |
| ? Hnanie: | Kolesové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






