Papierový model - Partizanas
Kód: WMC-010.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Papierový model Loď pohraničej polície Partizanas od W.M.C Models.
V roku 1932 sa mladý štát natoľko posilnil, že dokázal znovu vyzbrojiť litovskú pohraničnú políciu novými loďami. Lodenica „Memel Lindenau and Co“ v Klaipede objednala 3 malé a jednu veľkú loď pre flotilu litovskej pohraničnej polície. 5. mája 1933 boli „Partizanas“ prijatí do štátnej pokladnice Litovskej republiky a odovzdaní hraničnej polícii. Podľa účelu sa používal až do obsadenia Litvy, kedy ho prevzala pohraničná stráž Baltskej flotily ZSSR. V noci 13. októbra 1941 bola loď hodená na plytčine Odensholmu a zničená búrkou, keď zlyhal motor.

Malý a nie príliš zložitý model malej lode, vhodný pre skúsených aj začínajúcich modelárov.
Existuje možnosť vyrobiť litovský "Partizanas" aj sovietsky čln K-276. Postup montáže modelu si môžete pozrieť tu: http://kvaksiuk.com/forum-lt/viewtopic.php?f=6&t=938
Obsahuje niekolko strán s dielmi. K dispozícii je niekolko návodných krezieb + dalšie šablóny a pomôcky k zostaveniu.
Návod NIEJE v slovenčine ani v češtine, len v ruštine a litovčine.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Video: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Polícia |
|---|---|
| ? Výrobca: | W.M.C. Models (LT) |
| ? Ročník: | 2011 |
| ? Mierka: | 1:100 |
| ? Náročnosť: | 2 - ľahká |
| ? Jazyk: | Ruština, Litovčina |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 3,5 x A4 |
| ? Epocha: | II. 1925-1945 |
| Správa: | Litva - Pohraničná stráž |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 220 mm |
| ? Šírka: | 48 mm |
| ? Výška: | 118 mm |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






