Papierový model Protilietadlový dvojkanón Praga V3S PLDvK vz.53/59
Kód: RW-100.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model stavebnica, vystrihovačka protilietadlového dvojkanónu Praga V3S PLDvK vz.53/59 dielňa technickej pomoci od špičkového výrobcu papierových modelov RipperWorks.
.webp)
O predlohe:
Protilietadlový dvojkanón Praga V3S PLDvK vz. 53/59 bol československý obranný systém používaný počas studenej vojny. Vyvinutý na podvozku nákladného vozidla Praga V3S, bol určený na obranu pred nízkoleteckými cieľmi, ako sú lietadlá, vrtuľníky a bezpilotné lietajúce prostriedky. Svojou spoľahlivosťou a schopnosťou rýchlej mobilizácie bol dôležitou súčasťou protivzdušnej obrany. Vyznačoval sa vysokou presnosťou a dostrelom, čím prispel k zvýšeniu obrannej schopnosti. Jeho vývoj a používanie boli súčasťou širšieho kontextu zbrojnej doktríny počas studenej vojny.

O modely:
Model je zložitejší a teda je určený pre pokročilích modelárov.
Modelárov, ktorí sú skúsenejší, poteší varianta s úplným interiérom kabíny, alebo detailne prepracovaným podvozkom, zatáčacími prednými kolesami, dvojkanón ma pohyblivý ako spodné tak aj horné lafety (odmer) tak aj spoj hornej lafety a lôžka zbraní (námer). Celí dvojkanón je možné umiestniť aj samostatne, mimo vozidla. Kapota motora sa dá zdvihnúť. Interiér, môžete podľa vlastnej úvahy vnútorné časti vynechať.
.webp)
Rozmer modelu v mm D/Š/V: 220 / 75 / 100
Papierový model je tlačený ofsetom. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší. Model je zostavený z cca 1385 dielov rôznych veľkostí. Niektoré diely je nutné podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke. Návod obsahuje celkom 35 trojrozmerných návodových kresieb pre čo najjednoduchšiu stavbu a 6 "péroviek" - detailov.
.webp)
Doplnky v balení:
Výhodou je že súčasťou modelu je aj aršík priehľadnej fólie na „zasklenie“ modelu.
Dokúpiteľné doplnky:
Jednou z hlavných výhod tohto modelu sú laserové doplnky LASER0082-RW, ktoré sú predávané samostatne a umožňujú vytvoriť ešte realistické detaily na modeli. Tieto doplnky sú presne navrhnuté a vyrobené pomocou laserového gravírovania, čím zabezpečujú dokonalú pasovanosť a veľmi jednoduchú montáž. (Vyrábajú sa aj na priamu objednávku podľa vešej potreby)
Ako na značenie podlepovania u RipperWorks?* - "štvrťka" (modelárska čtvrtka) je presne hrúbky, ako je tlačený model, teda 160g/m2, a ** - kartón, v základe 1mm z čoho je odvodené, že: |
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Pre zvedavcov, ktorí chcú vedieť ako vyzerá papierový model, skôr ako ho kúpia, chystáme video
Zdroj foto: RipperWorks a BM-SAX s.r.o.
Text: RipperWorks, a BM-SAX s.r.o.
Video: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Ripper Works (CZ) |
| ? Autor: | MUDr. Jan Bruthans |
| ? Ročník: | 2024 |
| ? Mierka: | 1:32 |
| ? Náročnosť: | 5 - veľmi ťažká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | 1 385 |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 8 x B4 |
| ? Epocha: | IV. 1970-1990 |
| Správa: | neurčená |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 220 mm |
| ? Šírka: | 75 mm |
| ? Výška: | 100 mm |
| ? Zadelenie: | Vojenská bojová technika |
| ? Typ: | Kanóny |
| ? Hnanie: | Kolesové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






