Papierový model - Obrnené vozidlo Sharon - Nakashidze (1904)
Kód: WMC-028.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Papierový model Obrnené vozidlo Sharon - Nakashidze (1904) od W.M.C Models.
"Sharon - Nakashidze" bol prvý guľometný obrnený automobil, ktorý bol prijatý do výzbroje cárskeho Ruska. Navrhol ho dôstojník Maksimas Nakashidze v roku 1904 na základe francúzskeho automobilu Charron Girardot et Voight. V rokoch 1905 až 1908 sa v tejto spoločnosti vyrobilo niekoľko kusov obrnených automobilov, ktoré boli objednané ruskou vojenskou rozviedkou a dodané do Ruska. Tento typ vozidla bol jedným z prvých príkladov použitia obrnených vozidiel na bojových poliach a predchodcom modernej obrnené techniky.
O modely
Tento model má strednú náročnosť a je veľmi detailne spracovaný. Má otváracie kapoty, dvere a pancierové okenice, čo vyžaduje precíznosť a starostlivosť pri lepení. Napriek tomu, že formy nie sú zložité, práca si vyžaduje čas a pozornosť na detaily. Tento model je určený pre modelárov, ktorí majú skúsenosti a nemajú problém s detailnou a pomalou prácou.
Návod NIE JE v slovenčine ani v češtine, len v Ruštine a litovčine.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | W.M.C. Models (LT) |
| ? Autor: | Aleksandr Fabrichnij |
| ? Ročník: | 2015 |
| ? Mierka: | 1:25 |
| ? Náročnosť: | 4 - ťažká |
| ? Jazyk: | Ruština, Litovčina |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 8 x A4 |
| ? Výkresov: | 110 |
| ? Epocha: | I. 1900-1925 |
| Správa: | Ruská Armáda |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 & 80g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 197 mm |
| ? Šírka: | 75 mm |
| ? Výška: | 108 mm |
| ? Zadelenie: | Vojenská bojová technika |
| ? Typ: | Obrnené |
| ? Hnanie: | Kolesové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

.webp)





