Papierový model - Falkenstein - hrad Ludvíka II.
Kód: SBOG-814.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, Falkenstein - hrad Ludvíka II. od vydavaťeľstva Schreiber-Bogen.
O predlohe:
Legendárne hrady kráľa Ľudovíta II. Bavorského sú svetoznáme ikony. Mená ako Neuschwanstein a Linderhof lákajú návštevníkov z celého sveta, ktorí sú ochotní stáť v dlhých radoch, len aby ich mohli obdivovať.
Jedným z takýchto projektov bol aj hrad Falkenstein. Kráľ Ľudovít si objednal jeho návrh a bol mimoriadne náročný – trvalo to viacero pokusov, kým bol s výsledkom spokojný. A opäť dokázal svoj bezchybný vkus. Malo ísť o nádhernú stavbu, ktorá by stála na horskom výbežku neďaleko mestečka Pfronten.
Je veľká škoda, že tento hrad nebol nikdy postavený. Našťastie, plány sa zachovali, a vďaka tomu mohla spoločnosť Schreiber vytvoriť aspoň atraktívny model tohto nerealizovaného diela.
O modeli:
Model je zložitejší a teda je určený pre pokročilejších modelárov.
Papierový model má návod v nemčine a obsahuje číslované diely a je tlačený ofsetom na 11,5 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou približne 220g/m2. Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
Doporučujeme k stavbe:
Doporučujeme modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: BM-SAX s.r.o., akimodels.cz
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | Schreiber-Bogen Kartonmodellbau / AUE-Verlag GmbH (DE) |
| ? Autor: | Przemyslaw Tabernacki |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:250 |
| ? Náročnosť: | 4 - veľmi ťažká |
| ? Jazyk: | nemčina |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 11,5 x A4 |
| ? Výkresov: | Neuvedené |
| ? Stavba: | Hrad |
| ? Epocha: | 19. storočie 1800 - 1900 |
| ? Lokácia: | Nemecko |
| ? Hrúbka: | 220g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 450 mm |
| ? Šírka: | 220 mm |
| ? Výška: | 320 mm |
| ? Zadelenie: | Stavba |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






