Papierový model ShKH vz.77 DANA 1:32
Kód: RW-102.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Papierová stavebnica Samohybná kolesová húfnica ShKH vz.77 DANA v aktuálnom prevedení AČR od špičkového výrobcu papierových modelov RipperWorks.
O predlohe:
ShKH vz.77 DANA (Delo automobilné nabíjané automaticky) je československá samohybná kanónová húfnica kalibru 152 mm na podvozku Tatra 815 s pohonom 8×8. Vyvinutá bola v roku 1976 v Konštrukte Trenčín, sériovo vyrábaná v Dubnici nad Váhom. Vyznačuje sa automatickým nabíjaním, vysokou mobilitou a schopnosťou viesť priamu aj nepriamu paľbu.
O modeli:
Model je zložitý, a teda je určený pre pokročilých modelárov.
.webp)
Umožňuje detailné spracovanie interiérov všetkých troch kabín, úložných priestorov aj oboch muničných zásobníkov. Interiéry možno vynechať, no práve pri tomto modeli by to bola škoda. Podvozok a motor sú spracované s rovnakou precíznosťou ako pri iných modeloch od RipperWorks. Funkčné je riadenie predných náprav, aj pohyb kanónu v oboch osiach. Zaujímavosťou je realisticky dutá hlaveň a detailne znázornené nabíjacie zariadenie. Tento model osloví technicky založených modelárov aj tých, ktorí hľadajú výnimočný kus do zbierky.
.webp)
Obsahuje 1940 farebných, číslovaných dielov z papiera a viac ako 100 nepapierových (nie sú súčasťou balenia) a je tlačený ofsetom na 12,2 stranách B4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša, pomocou gumového valca, pretože lepšie priľne a dokáže vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Tlač sa pri následnej práci nerozpíja a neodlupuje. Model je vytlačený na papieri s gramážou približne dvojnásobnej hrúbky kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne na prácu najvhodnejší.
.webp)
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelárskym kartónom 0,2/0,5 alebo 1 mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke.
Ako na značenie podlepovania u RipperWorks?* - "štvrťka" (modelárska čtvrtka) je presne hrúbky, ako je tlačený model, teda 160g/m2, a ** - kartón, v základe 1 mm z čoho je odvodené, že: |
Doplnky v balení:
Výhodou je, že súčasťou modelu je aj aršík priehľadnej fólie na „zasklenie" modelu.
Dokúpiteľné doplnky:
Jednou z hlavných výhod tohto modelu sú laserové doplnky, ktoré sú predávané samostatne a umožňujú vytvoriť ešte realistické detaily na modeli (nenašli ste? opýtajte sa nás). Tieto doplnky sú presne navrhnuté a vyrobené pomocou laserového gravírovania, čím zabezpečujú dokonalú presnosť a veľmi jednoduchú montáž. (Vyrábajú sa aj na priamu objednávku podľa vašej potreby.)
Odporúčame k stavbe:
Model odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete okrem iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:
|
Zdroj foto: RipperWorks a BM-SAX s.r.o.
Text: RipperWorks, a BM-SAX s.r.o.
Video: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | Ripper Works (CZ) |
| ? Autor: | MUDr. Jan Bruthans |
| ? Ročník: | 2025 |
| ? Mierka: | 1:32 |
| ? Náročnosť: | 5 - veľmi ťažká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | 1940 pap a 100+ nepap |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 12,2 x B4 |
| ? Výkresov: | 33 |
| ? Epocha: | VI. od 2007 |
| Správa: | AČR |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 355 mm |
| ? Šírka: | 90 mm |
| ? Výška: | 110-260 mm |
| ? Zadelenie: | Vojenská bojová technika |
| ? Typ: | Húfnica |
| ? Hnanie: | Kolesové |
| ? Doplnok v balení 1: | Zasklievacia fólia |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.








