Papierový model - Lavočkin La-5F – stíhačka 2v1
Kód: WMC-047.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Papierový model 2x Lavočkin La-5F – stíhačka od W.M.C Models.
Stíhačka La-5F je modernizovanou verziou pôvodného lietadla La-5, ktoré bolo prvýkrát uvedené do sériovej výroby v apríli 1942 vďaka vývojovej kancelárii Lavockin KB. La-5 malo rôzne technické nedostatky, ktoré sa snažili vylepšiť modernizáciou motora na verziu M-82F, ktorá sa začala montovať do nových modelov na konci roku 1942. Tieto vylepšené lietadlá dostali označenie La-5F a vďaka výkonnejším motorom prekonali svojich predchodcov v rýchlosti a manévrovateľnosti.
Lietadlá La-5F používali mnohí budúci hrdinovia Sovietskeho zväzu, vrátane pilotov Ivana Kozeduba a Ivana Sytova. Model La-5F bol vysoko cenený pre svoju schopnosť konkurovať nemeckým stíhačkám a bol aktívne využívaný v bojových operáciách počas druhej svetovej vojny.
O modely
Model predstavuje zložité prevedenie pomerne jednoduchého lietadla, v ktorom dizajnér zvolil komplikovanejšie riešenia pri zostavovaní základných tvarov. Tento prístup robí konštrukciu náročnejšou, než by sa dalo očakávať, čo sa ešte zhoršuje použitím menej prehľadného grafického návodu. Aj keď je model určený pre začiatočníkov, vzhľadom na svoju náročnosť je vhodnejšie, aby ho zostavovali modelári s aspoň základnými skúsenosťami.
Dva plnohodnotné modely v jednom.
Obsahuje interiér, a dalšie diely. Plný detajlov. Veľmi rozsiahli projekt. K dispozícii je niekolko návodných krezieb.
Návod NIE JE v slovenčine ani v češtine, len v ruštine a litovčine.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | W.M.C. Models (LT) |
| ? Autor: | Timofej Kijanskij |
| ? Ročník: | 2020 |
| ? Mierka: | 1:33 |
| ? Náročnosť: | 4 - ťažká |
| ? Jazyk: | Ruština, Litovčina |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 14 x A4 |
| ? Výkresov: | 2 x A4 |
| ? Epocha: | II. 1925-1945 |
| Správa: | Sovietska armáda |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 & 80g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 265 mm |
| ? Šírka: | 296 mm |
| ? Výška: | 76 mm |
| ? Zadelenie: | Vojenská letecká technika |
| ? Typ: | Stíhač |
| ? Hnanie: | Vrtuľové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

.webp)





