Papierový model - Kawasaki Ki-102
Kód: WMC-054.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Papierový model Kawasaki Ki-102 od W.M.C Models.
Kawasaki Ki-102, známe ako útočné lietadlo typu 4 armády, bolo japonské bojové lietadlo z obdobia druhej svetovej vojny. Ide o dvojmotorový, dvojmiestny ťažký stroj s dlhým doletom, ktorý bol vyvinutý ako náhrada za Ki-45 „Toryu“. Pôvodne boli plánované tri varianty: Ki-102a ako denná stíhačka, Ki-102b na pozemný útok a Ki-102c ako nočná stíhačka. Spojenecké spravodajské pomenovanie pre toto lietadlo bolo „Randy“.
Ki-102 vstúpilo do služby v roku 1944, no jeho nasadenie bolo obmedzené. Hlavná verzia, Ki-102b, bola väčšinou držaná v zálohe na ochranu Japonska, avšak počas bitky o Okinawu sa zúčastnila niektorých akcií. Lietadlo nebolo nasadené na frontových líniách, pretože sa očakávalo, že bude slúžiť ako nosič riadenej strely vzduch-zem Igo-1-B v prípade spojeneckej invázie do Japonska.
O modely
Model je precízne navrhnutý a veľmi detailný, čo z neho robí ideálny projekt pre stredne pokročilých a pokročilých modelárov. Obsahuje detailne prepracované motory a podvozok, ako aj interiér kabíny, pričom farebné variácie sú dobre premyslené. Detaily sú potlačené obojstrannou technikou a viditeľné sú aj jemné stopy po prevádzke, ktoré sa objavujú len na svetlých povrchoch.
Obsahuje interiér, a dalšie diely. Plný detajlov. Veľmi rozsiahli projekt. K dispozícii je niekolko návodných krezieb + dalšie šablóny a pomôcky k zostaveniu.
Návod NIE JE v slovenčine ani v češtine, len v ruštine a litovčine. Súčasťou sú 3D návodné kresby.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Video: W.M.C. Models
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | W.M.C. Models (LT) |
| ? Autor: | Aleksandr Fabrichnij |
| ? Ročník: | 2023 |
| ? Mierka: | 1:33 |
| ? Náročnosť: | 5 - veľmi ťažká |
| ? Jazyk: | Ruština, Litovčina |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Ofset - Obojstranná |
| ? Rozsah: | 11 x A4 |
| ? Výkresov: | 68 |
| ? Epocha: | III. 1945-1970 |
| Správa: | Japonské letectvo |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 & 80g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 347 mm |
| ? Šírka: | 472 mm |
| ? Výška: | 112 mm |
| ? Zadelenie: | Vojenská letecká technika |
| ? Typ: | Bojové |
| ? Hnanie: | Vrtuľové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

.webp)





