Papierový model - Guľomet tachianka model 1925 s 5 koňmi
Kód: WMC-030.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Papierový model Guľomet tachianka model 1925 s 5 koňmi od W.M.C Models.
Tachianka bola vojenský voz s pružinovým konským záprahom, zvyčajne vybavený ťažkým guľometom namiereným dozadu. Tento typ vozidla sa objavil okolo roku 1890, pričom bol spravidla ťahaný dvoma alebo štyrmi koňmi. V období ruskej občianskej vojny sa často používal na rýchle nájazdy na nepriateľa a na prieskum. Tachianky boli dôležitým doplnkom k jazdectvu, ktoré takto podporovali pri útokoch na slabšie bránené nepriateľské línie. Tieto vozidlá umožňovali jednotkám rýchle manévre, a navyše zvyšovali účinnosť útokov, keď sa okrem mečov a kopijí pridával aj guľometný oheň.
O modely
Tento model tachianky je veľmi zložitý a detailne spracovaný, s presne vykreslenými prvkami vrátane záprahu piatich koní. Obsahuje všetky autentické detaily, ktoré sú typické pre skutočné tachianky, čo ho robí ideálnym pre profesionálnych modelárov. Model je navrhnutý tak, aby presne zachytával všetky aspekty a funkcie tohto historického vojenského vozidla, čím predstavuje výzvu a zároveň aj uspokojenie pre tých, ktorí majú skúsenosti v modelovaní.
Model je zložitý a teda je určený pre skúsených a pokročilých modelárov.
Plný detajlov. Veľmi rozsiahli projekt. K dispozícii je niekolko návodných krezieb + dalšie šablóny a pomôcky k zostaveniu.
Návod NIE JE v slovenčine ani v češtine, len v ruštine a litovčine, ale obsahuje 3D návodné kresby.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: https://davidgarlandjones.com/, vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Video: W.M.C. Models
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | W.M.C. Models (LT) |
| ? Autor: | Aleksandr Fabrichnij |
| ? Ročník: | 2016 |
| ? Mierka: | 1:18 |
| ? Náročnosť: | 5 - Extrémne ťažká |
| ? Jazyk: | Ruština, Litovčina |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Ofset - Obojstranná |
| ? Rozsah: | 18 x A4 |
| ? Výkresov: | 200 |
| ? Epocha: | I. 1900-1925 |
| Správa: | Ruská Armáda |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 & 80g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 362 mm |
| ? Šírka: | 192 mm |
| ? Výška: | 127 mm |
| ? Zadelenie: | Vojenská bojová technika |
| ? Typ: | Veterány |
| ? Hnanie: | Kolesové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

.webp)







