Papierový model - Električka Škoda 03T "Astra" Plzeň
Kód: CLICK-D0404.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavená papierová stavebnica Električka Škoda 03T "Astra" Plzeň v mierke 1:87 od ClickArt.
1x asynchrónna nízkopodlažná trojčlánková československá električka Škoda
Voz PMDP (PLzeň) č. 303
Škoda 03T Astra / Škoda-Inekon LTM 10.08 (1998 – 2005)
je trojčlánková, čiastočne nízkopodlažná električka vyvinutá spoločnosťou Škoda Dopravní technika (neskôr Škoda Transportation) v spolupráci s firmou Inekon Group. Prototypy vznikli v roku 1997 pod označením LTM 10.08, pričom obchodný názov ASTRA (ASynchronní TRAmvaj) sa neskôr ujal aj pre sériové vozne. V Brne sa používalo označenie Anitra (Asynchronní nízkopodlažní tramvaj).
Vozidlo má dĺžku 20,09 metra, šírku 2,46 metra a výšku 3,46 metra. Podvozky sú pevné, hnané, umiestnené pod krajnými článkami, medzi ktorými je zavesený nízkopodlažný stredný článok s výškou podlahy 350 mm nad temenom koľajnice (zvyšok podlahy je vo výške 780 mm). Elektrickú výzbroj dodala rakúska firma Elin, pričom štyri asynchrónne motory (4×85 alebo 4×90 kW) zabezpečujú pohon všetkých náprav. Maximálna rýchlosť je 70 km/h, celková kapacita je 42 miest na sedenie a 113 na státie.
Vozne boli dodané do miest ako Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň a Most-Litvínov. Celkovo bolo vyrobených 48 kusov. Električky sa vyznačovali moderným dizajnom, rekuperáciou energie pri brzdení a vylepšeným komfortom pre cestujúcich. Napriek technickému pokroku sa spolupráca Škoda–Inekon čoskoro rozpadla a každá firma sa vydala vlastnou cestou vývoja nízkopodlažných vozidiel.
O modely:
Jednoduchý model vhodný aj pre začiatočníkov.
Papierový model má návod v češtine a obsahuje číslované diely a je tlačený Digitálom na stranách A4. Model je tlačený na papieri s gramážou 140g/m2. Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, n abudovy, pretože je na prácu najvhodnejší.
Odporúčame k stavbe:
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete okrem iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:
|
Zdroj foto: Vydavateľ a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | ClickArt (CZ) |
| ? Autor: | Jiří Tvarůžek |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:87 - H0 |
| ? Náročnosť: | 2 - ľahká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Digitálna |
| ? Rozsah: | 2,2 x A4 |
| ? Výkresov: | 2 |
| ? Epocha: | V. 1990-2006 |
| Správa: | PMDP Plzeň |
| ? Hrúbka: | 140g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 230 mm |
| ? Šírka: | 29 mm |
| ? Výška: | 35 - 50 mm |
| ? Zadelenie: | Električka |
| ? Typ: | Osobné |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






