Papierový model - Električka ČKD TATRA KT8D5 Praha
Kód: CLICK-D0105.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavená papierová stavebnica Električka ČKD TATRA KT8D5 Praha v mierke 1:87 od ClickArt.
1x trojčlánková (dvojkĺbová) obojsmerná československá osemnápravová električka TATRA s dverami na oboch stranách.
Voz DPP (Praha) č. 9027
ČKD Tatra KT8D5 (1986 – 1991)
bola prvá sériovo vyrábaná trojčlánková obojsmerná električka v Československu, navrhnutá ako veľkokapacitné vozidlo pre mestskú dopravu. Prototypy vznikli v roku 1984, sériová výroba prebiehala v rokoch 1986 až 1991, pričom v roku 1993 bola dodaná aj verzia KT8D5SU pre Sovietsky zväz.
Električka má dĺžku 30,3 metra, šírku 2,5 metra a výšku 3,5 metra. Pohotovostná hmotnosť dosahuje 38 ton. Vozidlo je vybavené ôsmimi trakčnými motormi typu TE 023 s celkovým výkonom 360 kW, napájané jednosmerným napätím 600 V. Maximálna rýchlosť je 65 km/h. Kapacita je 54 miest na sedenie a až 177 na státie, spolu 231 cestujúcich.
KT8D5 bola dodaná do viacerých československých miest – Praha, Brno, Košice, Ostrava – a tiež do zahraničia, napríklad do Miskolca (Maďarsko) a Pyongyangu (Severná Kórea). V Prahe sa vozne používali najmä pri výlukách, vďaka obojsmernej koncepcii nevyžadovali točňu. Niektoré vozne boli neskôr modernizované na typ KT8D5.RN2P, ktorý obsahuje nízkopodlažný stredný článok a modernizovanú elektrickú výzbroj.
Medzi fanúšikmi električiek sa prezýva aj „kačica“ pre svoj charakteristický vzhľad. Napriek technickým výhodám mala aj nevýhody – napríklad obmedzené možnosti míňania v ostrých oblúkoch a slabé vetranie v letných mesiacoch.
O modely:
Jednoduchý model vhodný aj pre začiatočníkov.
Papierový model má návod v češtine a obsahuje číslované diely a je tlačený Digitálom na stranách A4. Model je tlačený na papieri s gramážou 140g/m2. Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, n abudovy, pretože je na prácu najvhodnejší.
Odporúčame k stavbe:
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete okrem iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:
|
Zdroj foto: Vydavateľ a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | ClickArt (CZ) |
| ? Autor: | Jiří Tvarůžek |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:87 - H0 |
| ? Náročnosť: | 2 - ľahká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Digitálna |
| ? Rozsah: | 2,7 x A4 |
| ? Výkresov: | 2 |
| ? Epocha: | IV. 1970-1990 |
| Správa: | DPP Praha |
| ? Hrúbka: | 140g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 330 mm |
| ? Šírka: | 29 mm |
| ? Výška: | 35 - 50 mm |
| ? Zadelenie: | Električka |
| ? Typ: | Osobné |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






