Papierový model Víťazný oblúk v Paríži
Kód: SBOG-724.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, vystrihovačka Víťazný oblúk v Paríži.
O predlohe:
Víťazný oblúk v Paríži (francúzsky Arc de Triomphe) je jednou z najznámejších pamiatok vo Francúzsku a symbolom Paríža. Nachádza sa na Place Charles de Gaulle na západnom konci známej ulice Champs-Élysées. Tento monument bol postavený na príkaz Napoleona Bonaparta v roku 1806 na oslavu víťazstiev jeho armády a ako pocta padlým vojakom.
Stavba oblúka trvala viac ako 30 rokov a bola dokončená v roku 1836. Navrhol ho architekt Jean Chalgrin, pričom sa inšpiroval starorímskymi triumfálnymi oblúkmi. Víťazný oblúk má výšku 50 metrov a šírku 45 metrov. Na jeho stenách sú vyryté mená generálov a dôležitých bitiek napoleonských vojen. V jeho podzemí sa nachádza hrob neznámeho vojaka, ktorého plameň večne horí na pamiatku obetí Prvej svetovej vojny.
Z vrcholu oblúka sa naskytuje nádherný výhľad na Paríž, pričom návštevníci môžu vidieť všetkých 12 ciest, ktoré sa stretávajú na námestí, vrátane Champs-Élysées. Víťazný oblúk je jednou z najvýznamnejších kultúrnych a historických ikon Francúzska a každý rok ho navštívia milióny turistov z celého sveta.
O modeli:
Model je v dvoch verziách: mierne zložitejší a teda je určený pre mierne pokročilejších modelárov, alebo zložitý a teda je určený pre skúsených a pokročilých modelárov.
Papierový model má návod v nemčine a obsahuje číslované diely a je tlačený ofsetom na 8 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
.webp)
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
Doporučujeme k stavbe:
Doporučujeme modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Schreiber-Bogen Kartonmodellbau / AUE-Verlag GmbH (DE) |
| ? Autor: | Przemyslaw Tabernacki |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:250 |
| ? Náročnosť: | 4 - ťažká |
| ? Jazyk: | nemčina |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 8 x A4 |
| ? Stavba: | Pomník |
| ? Epocha: | 19. storočie 1800 - 1900 |
| ? Lokácia: | Francúzsko |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 130 mm |
| ? Šírka: | 210 mm |
| ? Výška: | 210 mm |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






