Papierový model - Veľký vianočný Betlehem
Kód: SBOG-576.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, Veľký vianočný Betlehem od vydavaťeľstva Schreiber-Bogen.
O predlohe:
Schreiberove betlehemy sú vernými reprodukciami originálnych listov vytvorených koncom 19. a začiatkom 20. storočia.
Návrhy papierových betlehemov pochádzajú od veľkých scénografov z čias našich prastarých rodičov.
Originály preniesli zruční litografi pomocou olejových pastelov na tlačové dosky zo Solnhofenu a výsledkom výrobného procesu je originálna litografia s charakteristickým sfarbením.
O modeli:
Model je strednej náročnosti, a teda je určený aj pre mierne pokročilých modelárov.

Papierový model má návod v nemčine a obsahuje množstvo farebných číslovaných dielov a je tlačený ofsetom na stranách na 6 stranách B4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša pomocou gumového valca, pretože lepšie priľne a dokáže vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Tlač sa pri následnej práci nerozpíja a neodlupuje. Model je vytlačený na papieri s gramážou Model je vytlačený na papieri s gramážou približne 270g/m2. Tento papier je štandardne na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelárskym kartónom 0,2/0,5 alebo 1 mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke.
Odporúčame k stavbe:
Odporúčame modelársky kartón 0,2/0,5 alebo 1 mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3 mm hrúbku.
Stavebnicu odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné, a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:
|
Zdroj foto: BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | Schreiber-Bogen Kartonmodellbau / AUE-Verlag GmbH (DE) |
| ? Autor: | Neuvedený |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | nemčina |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 6 x B4 |
| ? Výkresov: | Neuvedené |
| ? Stavba: | Betlehem |
| ? Epocha: | 1. storočie 0-100 |
| ? Lokácia: | Betlehem |
| ? Hrúbka: | 250g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 390 mm |
| ? Šírka: | 220 mm |
| ? Výška: | 350 mm |
| ? Zadelenie: | Vianoce |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






