Papierový model - Škoda Š 706 KDH 320P - Autodomiešavač
Kód: AK-011.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Kúpou tohto produktu získate nepostavenú papierovú stavebnicu nákladného automobilu Škoda Š 706 KDH 320P - Autodomiešavač (Miešačka)
Model ktorý prinášame je vyobrazením autodomiešavača na podvozku Škoda 706 v mierke 1:32. Liaz - Škoda 706 MT bola vyrábaná v bývalom Československu od roku 1966 do roku 1988 a tešila sa velkému úspech a dodnes je veľmi oblúbeným kultovým strojom s mnoho nadstavbami. Tento rad sa v podstate nemal vôbec vyrábať, išlo o "dočasné núdzové riešenie", ktoré sa nakoniec vo výrobe udržalo viac ako 20 rokov. Od 60. rokov LIAZ pripravoval vznik nového radu LIAZ 100. Boli vyvinuté a odskúšané nové nápravy, motory, komponenty rámu atď., nedarilo sa však zabezpečiť včasné dodávky od dodávateľov, to viedlo k tomu, že v roku 1966 nebolo ešte kde a na čom vyrábať novú kabínu ani rámy. Nové motory M630, neskôr M634 a nové nápravy už boli pripravené do výroby, tak bolo rozhodnuté o ich použiťí v modely RT pod novým označením MT s novým motorom, prevodovkou a nápravami.
Modelárov, ktorí sú skúsenejší, určite poteší varianta s interiérom kabíny vodiča a natáčacou prednou nápravou a pre menej skúsených modelárov je aj bez tejto alternatívy. Nadstavba má detailne prepracovaný motor Zetor, ktorý ju poháňa, funkčné natáčanie a vyklápanie koryta.
Súčasťou modelu je aj aršík priehľadnej fólie pre „zasklenie“ modelu
Rozsah vystrihovačky je 9 strán A4 tlačených ofsetom, je to tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Je použitý papier o gramáži 170 g/m2. Papier o gramažach 160 a 170 je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší. Ďalšia 1 strana s dielmi, ktoré sú ťažko zostaviteľné z tvrdšieho papiera, vytlačených na kancelárskom papieri o váhe 80g/m2. Súčasťou je písaný návod v češtine a 34 návodných kresieb
Údaje o modeli:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre zvedavcov, ktorí chcú vedieť ako vyzerá papierový model Autodomiešavač Škoda Š 706 KDH 320P od spoločnosti AK Modely, skôr ako ho kúpia, prinášame toto video:
Zdroj foto: Vydavateľ
Text: Vydavateľ, BM-SAX s.r.o a wikipedia
Video: BM-SAX s.r.o. a Paľo Pasternák @PapieroveModelySVK
Dodatočné parametre
| Kategória: | AK Modely (CZ) |
|---|---|
| ? Výrobca: | AK Modely - Anna Vaverová (CZ) |
| ? Autor: | Bc. Jakub Vavera |
| ? Ročník: | 2022 |
| ? Mierka: | 1:32 |
| ? Náročnosť: | 5 - veľmi ťažká |
| Počet dielov: | 1 145 |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 10 x A4 |
| ? Hrúbka: | 170g/m2 - 0,2 mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 219 mm |
| ? Šírka: | 82 mm |
| ? Výška: | 115 mm |
| ? Zadelenie: | Stavebná prepravná technika |
| ? Typ: | Domiešavače |
| ? Hnanie: | Kolesové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.




