Papierový model - Posunovacia lokomotíva TGK-2
Kód: MDLR-2023/11.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavený papierový model TGK-2 - posunovací priemyselný rušeň od vydavateľstva Modeller (UA)
O modely:
Súbežne s výrobou dvojnápravového rušňa TGR vznikol v strojárskom závode v Kaluge nový výkonný posunovací rušeň s označením TGK-2 (T – tepľovoz, G – závod Kaluga, K – Kaluga, typ 2). Do výroby bol spustený v roku 1960 a bol určený pre priemyselné podniky aj železničné stanice, kde dokázal ťahať súpravy s hmotnosťou až 700 ton.
Dieselové rušne TGK-2 sa vyrábali bez prerušenia do roku 1992, následne s prestávkami až do roku 2009. Postupne vznikla modernizovaná verzia TGK-2M s výkonnejším motorom a vyššou hmotnosťou. Spolu bolo vyrobených približne 9100 kusov tejto série.
Exportný variant TGK-2E bol dodaný do železníc Nemeckej DR (183 ks), Československa (55 ks), Poľskej ľudovej republiky a Litovskej SSR. V Litve sa používali aj po získaní nezávislosti, pričom okolo roku 2000 boli vo Vilniuse modernizované na verziu TGK-2a – dostali západné dieselové motory, nové zariadenie, vylepšené podvozky a mechanizmy. Niektoré z týchto rušňov môžu byť v prevádzke dodnes.
O modely:
Prepracovaný a detailne navrhnutý model malej dieselovej lokomotívy, vhodný pre pokročilých modelárov. Ponúka realisticky spracovanú kabínu rušňa, motorový priestor, podvozok a mechanizmy, pričom exteriér je verne zrekonštruovaný. Súčasťou je kvalitný grafický návod a bohatá paleta farebných odtieňov. Vďaka fotografiám dostupným na internete je možné model upraviť aj do „litovskej“ verzie, napríklad s využitím počítačového renderingu.
Model je zložitejší, a teda je určený pre pokročilejších modelárov.
_11zon.webp)
Papierový model má návod v ukrajinčine a obsahuje číslované diely a je tlačený ofsetom na stranách A3. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša, pomocou gumového valca, pretože sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Farba sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je tlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska či kladivková štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
_11zon.webp)
Odporúčame k stavbe:
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete okrem iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:
|
Zdroj foto: Vydavateľ a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Modeller (UA) |
| ? Autor: | Neuvedený |
| ? Ročník: | 2023 |
| ? Mierka: | 1:25 |
| ? Náročnosť: | 5 - Extrémne ťažká |
| ? Jazyk: | Ukrajinčina |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 20 x A3 |
| ? Výkresov: | 53 |
| ? Epocha: | IV. 1970-1990 |
| Správa: | Ruské železnice |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 343 mm |
| ? Šírka: | 123 mm |
| ? Výška: | 145 mm |
| ? Zadelenie: | Lokomotíva |
| ? Typ: | Dieslové |
| ? Hnanie: | Kolesové - Koľajnice |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






