Papierový model - Pevnosť Boyard
Kód: BST-JB003/JS003.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, vystrihovačka Pevnosť Boyard.
O predlohe:
Pevnosť Boyard je historická vojenská stavba nachádzajúca sa v ústí rieky Charente, medzi ostrovmi Île-d'Aix a Île d'Oléron pri pobreží západného Francúzska. Stavba pevnosti začala v roku 1801 počas vlády Napoleona Bonaparteho, aby chránila pobrežie a vojenské lodenice v Rocheforte pred útokmi britskej flotily. Dokončená však bola až v roku 1857 po mnohých technických a finančných problémoch.
Pevnosť má oválny tvar, je 68 metrov dlhá, 31 metrov široká a dosahuje výšku až 20 metrov. Bola navrhnutá na ubytovanie posádky až 250 vojakov a bola vybavená delami na obranu pobrežia. Avšak už pri svojom dokončení bola pevnosť do značnej miery zastaraná vďaka pokroku v námorných zbraniach, čo znamenalo, že jej vojenská hodnota bola obmedzená.
V súčasnosti je pevnosť Boyard najznámejšia ako miesto natáčania populárnej televíznej súťažnej relácie "Fort Boyard," ktorá sa vysiela od roku 1990. Táto šou získala medzinárodnú popularitu a pevnosť sa stala ikonickým symbolom dobrodružstva a výziev. Turisticky je pevnosť neprístupná kvôli nebezpečným podmienkam, ale jej impozantný vzhľad a bohatá história ju robia atraktívnou pamiatkou, ktorú si ľudia často obzerajú z výletných lodí.
.webp)
O modely:
Model je mierne zložitejší a teda je určený pre mierne pokročilejších modelárov.
Papierový model obsahuje 38 dielov a je tlačený atramentovou tlačou na 2 stranách A4, na papieri s gramážou 160-200g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.

Návod je v češtine.
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: Vydavateľ, BM-SAX s.r.o. a Eldapy Vacanses
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Bestr (CZ) |
| ? Autor: | Ing. Robert Navrátil |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:400 |
| ? Náročnosť: | 2 - ľahká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | 38 |
| ? Tlač: | Atramentová |
| ? Rozsah: | 2 x A4 |
| ? Stavba: | Pevnosť |
| ? Epocha: | 19. storočie 1800 - 1900 |
| ? Lokácia: | Francúzsko |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 & 200g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 188 mm |
| ? Šírka: | 120 mm |
| ? Výška: | 95 mm |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






