Papierový model - Mitsubishi Ki-51 Sonia + zasklenie
Kód: WAK2022/04-208-OW2204.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, vystrihovačka Mitsubishi Ki-51 Sonia, japonského strmhlavého bombardovacieho lietadla z druhej svetovej vojny.
O predlohe:
Mitsubishi Ki-51 Guntei (japonsky: 三菱 キ-51) bol japonský dvoumístny jednomotorový armádní bitevní letoun, ktorý slúžil počas druhej svetovej vojny. Spočiatku bol známy pod kódovým označením Sonia. V japonskej armáde dostal oficiálne označenie armádní bitevní letoun typ 99 (九九式襲撃機, Kjúkjúšiki šúgekiki).

V decembri 1937 bol generálnym štábom japonskej cisárskej armády zadaný úkol spoločnosti Mitsubishi vyvinúť modernizovanú a ľahšiu verziu lietadla Mitsubishi Ki-30, ktoré mohlo slúžiť na taktický ozbrojený prieskum a priamu podporu pešej a obrnenej jednotky. V februári 1938 letectvo presnejšie špecifikovalo požiadavky, ktoré zahŕňali maximálnu rýchlosť 420 km/h vo výške 2000 m, maximálnu vzletovú hmotnosť 2700 kg, bojový náklad 12 bomb o hmotnosti 15 kg alebo 4 bomby o hmotnosti 50 kg, a výzbroj pozostávajúcu z dvoch pevných 7,7mm guľometov smerujúcich dopredu a jedného pohyblivého guľometu pre obranu zadnej časti.
O modely:
Model je strednezložitejší a teda je určený pre začínajúcich aj pre pokročilích modelárov.
Papierový model je tlačený ofsetom na 6 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.

Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke. Návod je v češtine.
Súčasťou balenia je od WAK zasklenie kabíny.
Pre zvedavcov, ktorí chcú vedieť ako vyzerá papierový model, skôr ako ho kúpia, prinášame toto video:
Dokúpiteľné doplnky:
Jednou z hlavných výhod tohto modelu sú laserové doplnky, ktoré sú predávané samostatne a umožňujú vytvoriť ešte realistické detaily na modeli. Tieto doplnky sú presne navrhnuté a vyrobené pomocou laserového gravírovania, čím zabezpečujú dokonalú pasovanosť a veľmi jednoduchú montáž. Jedná sa o Laserom pálené doplnky. Ďalším dokúpitelným doplnkom je zasklenie kabíny pre tento model.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
Názor odborníka:"Tento papierový model je vhodný pre začínajúcich aj pokročilých modelárov. Je tlačený ofsetom na 6 stranách A4 a používa sa papier s gramážou 160g/m2. Model je stredne zložitý a obsahuje návod v poľštine. Taktiež sú dostupné laserové doplnky, ktoré umožňujú vytvoriť realistické detaily a zasklenie kabíny je tiež možné dokúpiť." Bohuš. |
Zdroj foto: Vydavateľ a BM-SAX s.r.o. a wikipedia
Text: BM-SAX s.r.o.
Video: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | WAK (PL) |
| ? Autor: | J. Janukowicz |
| ? Ročník: | 2022 |
| ? Mierka: | 1:33 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | Poľština |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 6 x A4 |
| ? Výkresov: | 61 |
| ? Epocha: | II. 1925-1945 |
| Správa: | Japonské letectvo |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 280 mm |
| ? Šírka: | 370 mm |
| ? Výška: | Neuvedené |
| ? Zadelenie: | Vojenská letecká technika |
| ? Typ: | Bombardér |
| ? Hnanie: | Vrtuľové |
| ? Doplnok v balení 1: | Zasklenie kabíny |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.





