Papierový model - Električka ČKD TATRA T3R.P Praha
Kód: CLICK-D0103.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavená papierová stavebnica Električka ČKD TATRA T3R.P Praha v mierke 1:87 od ClickArt.
1x jednočlánková československá električka TATRA
Modernizovaná električka T3 (označovaná aj ako T3P)
Voz DPP (Praha) č. 8302
Legendárna československá električka (1964 – 1976)
bola jednosmerným jednoskriňovým motorovým vozňom s dvoma dvojkolesovými podvozkami, vyrábaným na štandardný aj úzkorozchodný rozchod, napríklad 1000 mm pre trať Liberec – Jablonec nad Nisou. Išlo o najrozšírenejší typ električky vyrábaný v Československu, pričom celkovo bolo vyrobených viac než 14 000 kusov. Električky boli exportované do ZSSR, NDR, Juhoslávie, Rumunska a ďalších krajín. Niektoré vozne boli neskôr upravené na pracovné účely, ako napríklad posunovacie, mazacie, údržbové, kontrolné alebo výletné vozidlá.
Modernizované verzie vznikli v rokoch 1977 – 1981, keď boli niektoré vozne vybavené tyristorovou elektrickou výzbrojou a označované ako T3P alebo T3M. Objavili sa aj kombinácie skriňe typu T3 s podvozkami T1. V rokoch 2008 – 2010 bola vyrobená novostavba čiastočne nízkopodlažnej električky, ktorá konštrukčne vychádzala z typu Tatra T3.
O modely:
Jednoduchý model vhodný aj pre začiatočníkov.
Papierový model má návod v češtine a obsahuje číslované diely a je tlačený Digitálom na stranách A4. Model je tlačený na papieri s gramážou 140g/m2. Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, n abudovy, pretože je na prácu najvhodnejší.
Odporúčame k stavbe:
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete okrem iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:
|
Zdroj foto: Vydavateľ a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | ClickArt (CZ) |
| ? Autor: | Jiří Tvarůžek |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:87 - H0 |
| ? Náročnosť: | 2 - ľahká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Digitálna |
| ? Rozsah: | 1 x A4 |
| ? Výkresov: | 1 |
| ? Epocha: | IV. 1970-1990 |
| Správa: | DPP Praha |
| ? Hrúbka: | 140g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 160 mm |
| ? Šírka: | 29 mm |
| ? Výška: | 35 - 50 mm |
| ? Zadelenie: | Električka |
| ? Typ: | Osobné |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






