Papierový model Chufuova slnečná bárka
Kód: SBOG-553.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, vystrihovačka Chufuova slnečná bárka.
O predlohe:
Chufuova slnečná bárka je jedným z najvýznamnejších a najlepšie zachovaných staroegyptských artefaktov. Ide o veľkú drevenú loď, ktorá bola objavená v roku 1954 pri Veľkej pyramíde v Gíze, jednej z najslávnejších pamiatok starovekého Egypta, postavenej faraónom Chufuom (grécky Cheops) počas 4. dynastie okolo roku 2600 pred Kr..Objav a rekonštrukcia
Bárka bola objavená egyptským archeológom Kamalom el-Mallakhem v jednej z dvoch kamenných jám, ktoré sa nachádzali na južnej strane Veľkej pyramídy. Bola rozložená na viac ako 1200 drevených dielov vyrobených z libanonského cédru a egyptského sykomorového figovníka. Po objave trvalo takmer 14 rokov, kým sa loď podarilo kompletne zrekonštruovať.Rekonštruovaná bárka má dĺžku 43,4 metra, šírku 5,9 metra a patrí medzi najstaršie a najväčšie lode, ktoré sa dochovali z obdobia staroveku.Význam slnečnej bárky
Chufuova slnečná bárka pravdepodobne symbolizovala prepravu faraóna na jeho ceste do posmrtného života. Podľa staroegyptskej viery faraón po smrti cestoval so slnečným bohom Ré po oblohe v slnečnej bárke. Bárka mohla byť použitá aj ako obradná loď počas faraónovho života.Niektorí archeológovia sa domnievajú, že bárka mohla slúžiť na prepravu faraónovho tela na pohreb do Veľkej pyramídy, hoci neexistuje jednoznačný dôkaz o tom, že bola kedy skutočne použitá na plavbu.Miesto vystavenia
Dnes je Chufuova slnečná bárka uložená v Múzeu slnečnej bárky, ktoré sa nachádza pri Veľkej pyramíde. V roku 2021 bola bárka presunutá do Veľkého egyptského múzea (GEM), kde je vystavená ako jeden z hlavných exponátov.Chufuova slnečná bárka je nielen úžasným príkladom staroegyptskej remeselnej zručnosti, ale aj cenným artefaktom, ktorý nám poskytuje pohľad na náboženské a kultúrne zvyky starovekého Egypta.
O modeli:
Model je zložitejší a teda je určený pre pokročilejších modelárov.
Papierový model má návod v nemčine a obsahuje číslované diely a je tlačený ofsetom na 3 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
.webp)
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
Doporučujeme k stavbe:
Doporučujeme modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Schreiber-Bogen (DE) |
|---|---|
| ? Výrobca: | Schreiber-Bogen Kartonmodellbau / AUE-Verlag GmbH (DE) |
| ? Autor: | Alvar Hansen |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:100 |
| ? Náročnosť: | 4 - ťažká |
| ? Jazyk: | nemčina |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 2 x A4 |
| ? Výkresov: | Neuvedené |
| ? Epocha: | 0. Starovek - Pred Kristom |
| ? Lokácia: | Egypt |
| Správa: | Grécka armáda |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 430 mm |
| ? Šírka: | 140 mm |
| ? Výška: | 50 mm |
| ? Zadelenie: | Civilné lode |
| ? Typ: | Veslice |
| ? Hnanie: | Veslá |
| ? Doplnok v balení 1: | Laserom pálené diely |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






