Papierový model - Dornier Do X
Kód: SBOG-718.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, Dornier Do X od vydavaťeľstva Schreiber-Bogen.
O predlohe:
Dornier Do X nebol len najväčší lietajúci čln, ale aj najväčšie osobné lietadlo svojej doby. Ani po viac ako 80 rokoch Do X nestratil nič zo svojho čaro. Dvanásť motorov a rozpätie krídel 48 metrov hovoria samy za seba. Model bol kompletne prepracovaný a je prezentovaný vo vernej striebornej potlači.
O modeli:
Model je strednej náročnosti, a teda je určený pre mierne pokročilých modelárov.
Papierový model má návod v nemčine a obsahuje množstvo farebných číslovaných dielov a je tlačený ofsetom na stranách na 6 stranách B4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša pomocou gumového valca, pretože lepšie priľne a dokáže vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Tlač sa pri následnej práci nerozpíja a neodlupuje. Model je vytlačený na papieri s gramážou Model je vytlačený na papieri s gramážou približne 270g/m2. Tento papier je štandardne na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely odporúčame podlepiť modelárskym kartónom 0,2/0,5 alebo 1 mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke.
Odporúčame k stavbe:
Odporúčame modelársky kartón 0,2/0,5 alebo 1 mm hrúbky, ktorý sa nachádza v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3 mm hrúbku.
Stavebnicu odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne neškodné, a je vhodné aj pre deti.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné produkty, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov, pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam, kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor predajcu:"Tento model od vydavateľa Schreiber-Bogen je náročnosť stavby 3, a tak je určený pre pokročilých. Doporučujem ho všetkým, čo si chcú postaviť kus histórie." |
Zdroj foto: BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | Schreiber-Bogen Kartonmodellbau / AUE-Verlag GmbH (DE) |
| ? Autor: | Alvar Hansen |
| ? Mierka: | 1:100 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | nemčina |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 6 x B4 |
| ? Výkresov: | Neuvedené |
| ? Epocha: | II. 1925-1945 |
| ? Lokácia: | Nemecko |
| ? Hrúbka: | 250g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 400 mm |
| ? Šírka: | 480 mm |
| ? Výška: | 110 mm |
| ? Zadelenie: | lietadlá |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






