Papierový model - CH-47 Chinook - Falklandy
Kód: ANSW-HOBBYM-00CH.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, vystrihovačka vrtulník CH-47 Chinook - Falklandy.
O predlohe:
Počas vojny o Falklandy v roku 1982 zohral vrtuľník CH-47 Chinook zásadnú logistickú úlohu. Britská armáda používala niekoľko vrtuľníkov tohto typu na prepravu vojakov, zbraní, zásob a vybavenia po ostrovoch, kde ich terén a zlé počasie výrazne sťažovali tradičnú dopravu.
Počas konfliktu boli na lodi *Atlantic Conveyor*, ktorá dopravovala Chinooky na bojisko, naložené štyri vrtuľníky CH-47 Chinook. Po útoku argentínskych síl a potopení lode však prežila len jedna z nich, pomenovaná *Bravo November*. Tento vrtuľník následne odviedol významnú prácu pri presunoch a zásobovaní jednotiek, pričom počas vojny nalietal množstvo kritických misií. „Bravo November“ pokračoval v službe ešte mnoho rokov po konflikte a je považovaný za jeden z najznámejších vrtuľníkov Chinook v britskej armáde.
CH-47 Chinook poskytol britským silám počas Falklandskej vojny neoceniteľnú podporu, vďaka ktorej mohli rýchlo reagovať na zmeny v boji a udržať si výhodu v náročných podmienkach.
O modeli:
Model je mierne zložitejší a teda je určený pre mierne pokročilejších modelárov.
Papierový model má návod v polštine a obsahuje číslované diely a je tlačený na stranách A4. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, 0,18mm teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely doporučujeme vystužiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
Doporučujeme k stavbe:
Doporučujeme modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: Vydavateľ, Internet a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Hobby Model (PL) |
| ? Autor: | Michał Grabowski |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:33 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | Poľština |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Neuvedená |
| ? Rozsah: | 14 x A4 |
| ? Výkresov: | 7 x A4 |
| ? Epocha: | IV. 1970-1990 |
| Správa: | Britské vojsko |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 914 mm |
| ? Šírka: | 554 mm |
| ? Výška: | 173 mm |
| ? Zadelenie: | Vojenská letecká technika |
| ? Typ: | Vrtulníky |
| ? Hnanie: | Vrtuľové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






