Papierový model - Boeing 787-9 Dreamliner "China Southern"
Kód: XM109-2502.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, vystrihovačka osobného lietadla Boeing 787-9 Dreamliner vo farbách China Southern.
.webp)
O predlohe:
Boeing 787 Dreamliner je stredne veľké dvojmotorové lietadlo so širokým trupom. Lietadlo je schopné prepraviť 210 - 330 cestujúcich na vzdialenosť až 15 000 km. Boeing spustil tento projekt s cieľom ponúknuť nové lietadlo s lepšími aerodynamickými vlastnosťami, nižšou hmotnosťou, čo má v kombinácií s novými motormi s vysokým obtokovým pomerom výrazný vplyv na ekonomicko-prevádzkové ukazovatele. Boeing 787 je až o 30% hospodárnejší ako porovnateľné súčasné lietadlá.
O modely:
Vystrihovačka je jednoduchšia a teda je určená pre začínajúcich modelárov. Súčasťou stavebnice je podrobný návod, ktorý vám pomôže pri jeho montáži.
Papierový model je tlačený ofsetom na 5 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
.webp)
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke. Návod je v Polštine a angličtine
Pre zvedavcov, ktorí chcú vedieť ako vyzerá papierový model, skôr ako ho kúpia, prinášame toto video podobného modelu od rovnomenného vydavateľa:
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
Názor odborníka:"Vystrihovačka je jednoduchšia a teda je určená pre začínajúcich modelárov. Súčasťou stavebnice je podrobný návod, ktorý vám pomôže pri jeho montáži." Bohuš. |
Zdroj foto: Vydavateľ
Text: wikipedia.cz a BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Extra Model (PL) |
| ? Autor: | M. Herbut |
| ? Ročník: | 2025 |
| ? Mierka: | 1:144 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | Angličtina, Poľština |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 5 x A4 |
| ? Výkresov: | 18 |
| ? Lokácia: | Poľsko |
| Správa: | China Southern Airlines |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 470 mm |
| ? Šírka: | 420 mm |
| ? Výška: | Neuvedené |
| ? Zadelenie: | Osobné |
| ? Hnanie: | Prúdové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.




