Papierový model Windsurf
Kód: X00036-5518WIN.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, vystrihovačka Windsurf .
Tento model nakreslil Ivo Zajíček a bol vydaný v časopise ABC5518 - 2010.
O modeli:
Upozornenie: model je originál vytiahnutý zo starých čísel časopisu ABC. V prípade modelu vydaného na pokračovanie vo viac číslach je model komplet.
Model je jednoduchý a teda je určený pre začínajúcich modelárov.
Papierový model má návod v češtine a obsahuje 21 číslovaných dielov a je tlačený ofsetom na 1,1 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
.webp)
Doporučujeme k stavbe:
Doporučujeme modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: výrobca BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | ABC (CZ) |
|---|---|
| ? Výrobca: | ABC (CZ) |
| ? Autor: | Ivo Zajíček |
| ? Ročník: | 2010 |
| ? Mierka: | Iné |
| ? Náročnosť: | 2 - ľahká |
| ? Jazyk: | Čeština |
| Počet dielov: | 21 |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 1,1 x A4 |
| ? Epocha: | VI. od 2007 |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 147 mm |
| ? Šírka: | 35 mm |
| ? Výška: | 190 mm |
| ? Zadelenie: | Osobné |
| ? Typ: | Plachetnice |
| ? Hnanie: | Plachty |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






