Papierový model - TAZ 1203 Sanitka
Kód: SVAP10.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavený papierový model, stavebnica, TAZ 1203 Sanita. Vydaný vydavateľstvom ATTIMON pod číslom 004.

O predlohe:
Papierový model TAZ 1203 je úžitkový automobil, ktorý sa začal vyrábať v českom Vrchlabí v roku 1968 ako Škoda 1203. O päť rokov neskôr bola časť výroby presunutá do Trnavy, a v roku 1981 celá produkcia - pod názvom Škoda TAZ a neskôr TAZ 1500. V závode vo Vrchlabí sa vyrobilo v rokoch 1968 - 1981 69 727 kusov. Prvý prototyp pod označením Š 979, ktorý sa líšil prevedením karosérie, bol postavený na jar v roku 1957, tento prototyp poháňal motor zo Škody 1201. V spolupráci s ČZ Strakonice sa mal na podvozku Š 1203 stavať agromobil Š 998 na spôsob nemeckého Unimogu, celkom sa však vyrobilo len 23 exemplárov. Produkcia v Trnave bola ukončená až v roku 1999 pre odbytové ťažkosti týchto už vtedy značne zastaraných áut. Po roku 1999 vo výrobe tohto „nesmrteľného“ automobilu pokračovala (na zákazku) malá česká firma Ocelot.
O modely:
Model je jednoduchý a teda je vhodný aj pre začínajúcich modelárov bez interiéru, a skúsenejších poteší varianta s interiérom.
Neobsahuje aršík na „zasklenie“ modelu. Model neobsahuje textový, len obrazový návod a vysvetlivky k značkám.
Papierový model je tlačený ofsetom. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke. Návod je v slovenčine
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre zvedavcov, ktorí chcú vedieť ako vyzerá papierový model, skôr ako ho kúpia, prinášame toto video:
Zdroj foto: internet a BM-SAX s.r.o.
Text: wikipedia a BM-SAX s.r.o.
Video: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | ATTIMON (CZ) |
| ? Autor: | Attila "Attimon" Csákvári |
| ? Ročník: | 2010 |
| ? Mierka: | 1:24 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | Slovenčina |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Epocha: | IV. 1970-1990 |
| Správa: | ČSZS |
| ? Hrúbka: | 170g/m2 - 0,2 mm |
| Materiál: | Papier |
| Farba: | Smotanová |
| ? Dĺžka: | 190 mm |
| ? Šírka: | 75 mm |
| ? Výška: | 80 mm |
| ? Zadelenie: | Záchranné zložky |
| ? Typ: | Sanitka |
| ? Hnanie: | Kolesové |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
