Papierový model - ORP Wicher 1939 + Laserom pálené diely a kanóny
Kód: WAK2023/02-217-LAS-REL-BAR2302.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Podrobný popis
Nepostavený papierový model ktorý je vernou reprezentáciou poľského torpédoborca ORP Wicher z obdobia 2. svetovej vojny.
S jeho konfiguráciou a detailmi sa vraciame do roku 1939. Je to stredne náročný model, ktorý prinesie autentický pocit histórie do vašej zbierky.
O predlohe:
ORP Wicher bol poľský torpédoborec z 2. svetovej vojny a vlajková loď triedy Wicher. Stavala sa do boja počas invázie Poľska, ktorá započala 2. svetovú vojnu v Európe. Dňa 3. septembra 1939 bol potopený nemeckými bombardérmi. Loď bola postavená v lodiarni Ateliers et Chantiers Navals Français v Blainville-sur-Orne a jej výstavba trvala štyri roky, takmer o dva viac ako bolo pôvodne plánované.
.webp)
Po jej spustení na vodu 10. júla 1928 bola konečne začlenená do poľského námorníctva 8. júla 1930 v prístave Cherbourg. Wicher zastávala rôzne úlohy a zúčastnila sa aj politických akcií. Počas vojny bola viackrát napadnutá a nakoniec potopená. Zraky poľskej verejnosti dodnes upútava zachovaný vrak, ktorý slúži ako cieľ pre cvičenia leteckého bombardovania.
O modely:
Vystrihovačka je strednezložitá a teda je určená pre pokročilích modelárov. Súčasťou stavebnice je podrobný návod, ktorý vám pomôže pri jeho montáži.
Papierový model obsahuje 32 výkresov a je tlačený ofsetom na 8 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke. Návod je v polštine a angličtine.
Pre zvedavcov, ktorí chcú vedieť ako vyzerá papierový model, skôr ako ho kúpia, prinášame toto video:
Doplnky v balení:
Hlavnou výhodou tohto modelu sú laserové doplnky, ktoré sú súčasťou balenia a umožňujú vytvoriť ešte realistické detaily na modeli. Tieto doplnky sú presne navrhnuté a vyrobené pomocou laserového gravírovania, čím zabezpečujú dokonalú pasovanosť a veľmi jednoduchú montáž. Jedná sa o Laserom pálené doplnky - rebrovanie a koľajnice. pre tento model.
Dokúpiteľné doplnky:
Jednou z výhod tohto modelu sú doplnky, ktoré sú predávané samostatne a umožňujú vytvoriť ešte realistické detaily na modeli. Tieto doplnky sú presne navrhnuté a vyrobené pomocou sústruženia, čím zabezpečujú dokonalú pasovanosť a veľmi jednoduchú montáž. Jedná sa o sústružené kovové sudy pre tento model.

Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
Názor odborníka:"S precíznym spracovaním vás tento model pohltí do atmosféry vojny a pripomene významnú rolu, ktorú torpédoborce zohrávali počas tohto konfliktu. Pre fanúšikov modelovania a milovníkov vojenskej histórie je tento model neodolateľnou voľbou." Bohuš. |
Zdroj foto: Vydavateľ
Text: BM-SAX s.r.o.
Video: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | WAK (PL) |
| ? Autor: | G. Nowak |
| ? Ročník: | 2023 |
| ? Mierka: | 1:200 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | Angličtina, Poľština |
| Počet dielov: | Neznámy |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 8 x A4 |
| ? Epocha: | II. 1925-1945 |
| Správa: | Poľská armáda |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 540 mm |
| ? Šírka: | 60 mm |
| ? Výška: | Neuvedené |
| ? Zadelenie: | Vojenská námorná technika |
| ? Typ: | Torpédoborce |
| ? Hnanie: | Lodný šrúb |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

.webp)
.webp)
.webp)
.webp)



