Papierový model - Kostol sv.Jakuba Klaipéda
Kód: BMP-011.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Papierový model Kostol sv.Jakuba Klaipéda od Bumažnaja Piramida - Litva.
Farnosť Evanjelickej cirkvi v Pruskom má svoje začiatky v období reformácie. Kostol sv. Jakuba, známy aj ako Litovský kostol v Klaipėde (Litauische Kirche Memel), bol pôvodne postavený medzi rokmi 1525 a 1535 pri rieke Dane v historickom centre mesta. Okolo roku 1686 tu vznikla väčšia murovaná budova a cirkevná škola. Kostol slúžil miestnej komunite a s ním bol spojený aj Valentinas Dachas, príbuzný nemeckého básnika litovského pôvodu Simanasa Dachasa.
V roku 1854 bol starý litovský kostol zničený požiarom. Na jeho základoch bol v roku 1856 postavený nový trojloďový kostol bez apsidy a veže podľa návrhu architekta Augusta Stülera. Počas druhej svetovej vojny kostol utrpel poškodenie, no až do roku 1946 sa v ňom konali bohoslužby. Napriek tomu bol v roku 1959 kostol sovietskou armádou zbúraný a na jeho mieste bola postavená reštaurácia. Po roku 1990 sa objavili plány na odkúpenie pozemku a obnovu kostola, avšak zostali nenaplnené.
O modely
Model je jednoduchý, takže je ideálny pre začiatočníkov a modelárov s malými skúsenosťami.
Návod NIE JE v slovenčine ani v češtine, len v Ruštine.
Doporučujeme k stavbe:
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: vydavaťel a BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Papierové modely |
|---|---|
| ? Výrobca: | Bumažnaja Piramida (LT) |
| ? Autor: | Neuvedený |
| ? Ročník: | Neuvedený |
| ? Mierka: | 1:200 |
| ? Náročnosť: | 2 - veľmi ľahká |
| ? Jazyk: | Ruština |
| Počet dielov: | Neuvedené |
| ? Tlač: | Neuvedená |
| ? Rozsah: | 4 x A5 |
| ? Výkresov: | 3 |
| ? Stavba: | Kostol |
| ? Epocha: | 19. storočie 1800 - 1900 |
| ? Lokácia: | Litva |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 & 80g/m2 |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 192 mm |
| ? Šírka: | 120 mm |
| ? Výška: | 110 mm |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






