Papierový model - Galway Hooker
Kód: WAK-2025/01-245.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model od vydavateľstva WAK (PL) Galway Hooker.
Model zobrazuje tradičnú plachetnicu zo západného pobrežia Írska, konkrétne z Galwayského zálivu. Tieto lode sa objavili v 18. storočí a používali sa ako rybárske a prepravné plavidlá. V súčasnosti sa využívajú ako turistické zariadenia
O modeli:
Model je mierne zložitejší a teda je určený pre pokročilých modelárov.
Papierový model má návod v Polštine a Angličtine a obsahuje množstvo farebných, číslovaných dielov a je tlačený ofsetom na 13 stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.
Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
Viac fotografií v galérii modelu.
Doporučujeme k stavbe:
Doporučujeme modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model doporučujeme lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: BM-SAX s.r.o.
Text: BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | WAK (PL) |
|---|---|
| ? Výrobca: | WAK (PL) |
| ? Autor: | T. Król |
| ? Ročník: | 2025 |
| ? Mierka: | 1:72 |
| ? Náročnosť: | 3 - stredná |
| ? Jazyk: | Angličtina, Poľština |
| Počet dielov: | 200+ |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Rozsah: | 13 x A4 |
| ? Výkresov: | 26 |
| ? Epocha: | 18. storočie 1700-1800 |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 250 mm |
| ? Šírka: | Neuvedené |
| ? Výška: | 250 mm |
| ? Zadelenie: | Rybárske |
| ? Typ: | Plachetnice |
| ? Hnanie: | Plachty |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

.webp)
.webp)





