Papierový model - Jurkovičova rozhľadňa - Rožnov pod Radhoštěm
Kód: ZART-068.jpg?69f13fd2)
.jpg?69f13ffa)
.jpg?69f13fc1)
Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nepostavený papierový model Jurkovičova rozhľadňa - Rožnov pod Radhoštěm od vydavateľstva Z-art.

O predlohe:
Jurkovičova rozhľadňa sa nachádza na Karlovom kopci na východnom okraji Rožnova pod Radhoštěm. Plány na jej výstavbu
vytvoril v roku 1896 pre Turistický spolok vo Valašskom Meziříčí Dušan Jurkovič a zaujímavosťou je, že pôvodne mala stáť
inde - na kopci Brdo pri obci Brňov. Plány však boli odložené a rozhľadňa bola postavená až v 21. storočí.
Dušan Jurkovič však zanechal len nákres, stavby sa teda ujal projektant Ing. Antonín Závada, ktorý vypracoval kompletné plány stavby rozhľadne. Z rozhľadne je krásny výhľad na časti mesta Rožnov pod Radhoštěm, Beskydy, rožnovský skanzen a blízke obce.
Rozhľadňa je vysoká 31 metrov, vyhliadková plošina sa nachádza vo výške 18,8 metrov. Na jej stavbu boli využité lokálne zdroje – kamene a drevo. Takmer všetky postupy výstavby, kováčskych a klampiarskych prác boli vykonávané ručne za použitia starých technológií. Nosné prvky sú z dubového dreva, ostatné zo smreka alebo jedle.

O modeli:
Papierový model rozhľadne je jedinečným modelom.

Model je zložitý a teda je určený pre skúsených a pokročilých modelárov.
Papierový model má návod v češtine a obsahuje mnoho číslovaných dielov a je tlačený ofsetom na stranách A4. Ofset je tlačová technika, pri ktorej sa farba na papier nanáša z tlačového valca, pomocou gumového valca, pretože guma sa lepšie priľne na nerovnosti papiera a dokáže teda vytlačiť aj najjemnejšie detaily. Narozdiel od atramentovej či laserovej tlače sa nerozpíja a neodlupuje pri následnej práci. Model je vytlačený na papieri s gramážou 160g/m2, teda dvojnásobnej hrúbke kancelárskeho papiera (tzv. modelárska štvrťka). Tento papier je štandardne používaný výrobcami modelov, pretože je na prácu najvhodnejší.

Niektoré diely doporučujeme podlepiť modelárskym kartónom 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke.
Odporúčame k stavbe:
Odporúčame modelársky kartón 0,2 / 0,5 alebo 1mm hrúbky, ktorý sa nachádza tak isto v našej ponuke vo veľkostiach A4 a A3 až po 3mm hrúbku.
Model Odporúčame lepiť disperznými lepidlami, ktoré máme aj my v ponuke. Na našej stránke nájdete mimo iného lepidlo Herkules, ktoré je modelármi najpoužívanejšie a po zaschnutí je číre a stále. Toto lepidlo je zdravotne nezávadné, teda je vhodné na prácu aj deťom.
Pre ďalšie pohodlie a presnosť pri stavbe tohto modelu sú k dispozícii aj nožnice, pinzety, skalpely, pravítka a iné, ktoré sú dostupné na našom eshope topmodely.sk.
Naše nožnice majú špeciálne ostré rezy a ergonomický dizajn, ktoré umožňujú jednoduché a presné strihanie jednotlivých dielov a pinzety sú presné a umožňujú uchopenie tam kde sa prsty nedostanú. Skalpel je na rezanie najmenších detailov s vysokou presnosťou, nie všade sa dostanú nožnice. Vykružováky na presné otvory v tvare kružnice. Pravítka slúžia pre čisté rezy a ohyby.
|
|
Názor odborníka:
|
Zdroj foto: Vydavateľ, a BM-SAX s.r.o.
Text: Vydavateľ a BM-SAX s.r.o.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Technické stavby |
|---|---|
| ? Typ modelu: | Nepostavená papierová stavebnica |
| ? Výrobca: | Z-art Models (CZ) |
| ? Autor: | Simona Čechalová, Zdeněk Čechal, Dalibor Damek |
| ? Mierka: | 1:120 |
| ? Náročnosť: | 4 - ťažká |
| ? Jazyk: | Čeština, Angličtina |
| Počet dielov: | 38 |
| ? Tlač: | Ofset |
| ? Stavba: | Rozhľadňa |
| ? Epocha: | VI. od 2007 |
| ? Lokácia: | Čechy |
| ? Hrúbka: | 160g/m2 - 0,18mm |
| Materiál: | Papier |
| ? Dĺžka: | 150 mm |
| ? Šírka: | 130 mm |
| ? Výška: | 240 mm |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.






